ZVIJEZDA 09 SLAVILA NAD GOŠK-OM I ZADRŽALA SE U ELITI (VIDEO)

Fudbaleri Zvijezde 09 u 32. kolu Premijer lige pobijedili GOŠK sa 2:1 i tako ostali u društvu najboljih.

U prvom poluvremenu susreta na stadionu u Ugljeviku domaći su bili nešto bolji, ali su gosti imali najbolju šansu. Zicer je promašio Ramić.

Mreže su tresle u nastavku. Do vodstva su prvi stigli Gabeljani. Na startu drugog dijela za radost gostiju pogodio je Hasanhodžić u 53. minuti.

Sedam minuta kasnije Zvijezda 09 je izjednačila. Stvari je na početak vratio poslije jedno prekida vratio Zekanović.

U 98. minuti domaći su stigli do preokreta. Gol vrijedan opstanka u društvu najboljih postigao je Mahmutović.

Zvijezda 09 – GOŠK 2:1 (Zekanović, Mahmutović/Hasanhodžić)

Zvijezda 09: Erić, Anđić, Nikolić, Stjepanović, Brkić, Vojinović, Predragović, Blagojević, Bašanović, Babić, Govedarica.

GOŠK: Brkić, Karamarko, Hasanhodžić, Prskalo, Kulović, Gržan, Raguž, Ramić, Vego, Medak, Hasanović.

Zvijezda 09 će i naredne sezone igrati u Premijer ligi BiH.

Ova ekipa je ostanak u društvu najboljih osigurala dva kola prije kraja nakon što je sa 2:1 pobijedila GOŠK.

Gabeljani su vodili, ali su domaći uspjeli preokrenuti. Pobjedonosni gol vrijedan opstanka u 98. minuti je postigao Selmir Mahmutović.