LUKA VUKOVIĆ OSVOJIO SREBRO NA BALKANSKOM KARATE PRVENSTVU

Karatista bijeljinskih “Pantera” Luka Vuković osvojio je srebrnu medalju na 21. Balkanskom karate prvenstvu, koje je održano u Čačku.
Vuković je juče u posljednjoj sekundi izgubio zlatnu medalju i osvojio drugo mjesto na ovom takmičenju u kategoriji iznad 84 kilograma, kao najmlađi takmičar.

Za Vukovića je ovo prva seniorska sezona u karateu.

On je početkom aprila na 27. Mediteranskom karate prvenstvu u Antaliji u Turskoj osvojio bronzanu medalju, a prethodno je učestvovao na Evropskom seniorskom prvenstvu u Španiji, gdje je bio najmlađi takmičar.

Luka Vuković trenira karate od četvrte godine. Prošao je sve karate škole bijeljinskih majstora ovog sporta, a trenutno je član Karate kluba “Panteri plus”, koje vodi Siniša Zarić.

Luka je nosilac sve tri titule šampiona Republike Srpske – juniorske, mlađe seniorske i seniorske.