DRUGA TRKA ŠAMPIONATA BIH I OTVORENOG PRVENSTVA RS ODRŽAVA SE 27-28.11.21. GODINE

I ovog vikenda centar adrenalina i ljubitelja automobilskih trka biće Auto Kros staza u Slobomiru. Druga trka šampionata Bosne i Hercegovine i Otvorenog prvenstva Republike Srpske u auto krosu održaće se 27-28.11.2021.

Protekla prva trka šampionata završena je u fer i korektnoj borbi naših vozača iz tri kluba, AMKK ŽIG TIM DVOROVI, AKK OPTIMA MOTORSPORT Bijeljina i AKK GAS Brčko.

U klasi 1 prvo mjesto zauzeo je Todorović Luka, iza njega bio je njegov klupski kolega iz AKK OPTIMA MOTORSPORT Radovanović Milan dok je trećeplasirani bio Spasoje Živanović iz AKK Gas Brčko.

U klasi 2 prvu poziciju osvojio je Tešić Dejan, drugi je bio Spasoje Živanović obojica iz AKK Gas Brčko a treće mjesto zauzeo je Perica Stević i AKK OPTIMA MOTORSPORT kluba.

Klasa 3 završna je poretkom Petrović Milenko AMKK ŽiG TIM, Karać Dejan AKK OPTIMA MOTORSPORT a trećeplasirani bio je njegov klupski kolega Jovanović Ilija.

Svim vozačima po klasama dodjeljeni su bodovi a kako smo ranije naveli trka za bodove i šampionski pehar nastavlja se već ovaj vikend.

Vikend počinje trening vožnjama za startne pozicije u Subotu a Nedeljna prva kvalifikaciona trka planirana je od 10h, rekao je organizator Saša Perić ispred AMKK ŽiG TIM.

Ovim pozivamo sve ljubitelje ovog sporta da dodju u što većem broju podrže naše momke u borbi ali i organizatore u njihovom trudu i zalaganju da ovaj sport zaživi na našim prostorima.
Vidimo se na stazi, poručuju organizatori.