Radnik slavio u gradskom derbiju protiv Zvijezde 09

Premijer liga BiH, 11. kolo:Zvijezda 09 – Radnik 1:4 (Radović 21’ag / Plavšić 56′, Bradonjić 70′ 80′, 88′)

Zvijezda 09: Manojlović, Janković, Benović, Mehmedagić, Correia, Đelmić, Marković, Stjepanović, Vojinović, Badji, Hairlahović.

Radnik: Bilobrk, Radović, Simonović, Mekić, Vasić, Peco, Maksimović, Karić, Plavšić, Đurić, Šubert.

Danas je igrana utakmica 11. kola Bh telecom Premijer lige, između posljednjeplasirane ekipe Zvijezde 09 i Radnika. Gosti su slavili rezultatom 1:4.

Domaća ekipa je bolje otvorila susret, te je autogolom Radovića u 21. minuti došla do prednosti.

Slavlje domaće ekipe je prekinuto u 30. minuti kada je Đelmić dobio drugi žuti karton, te je morao napustiti igru. Bili su svjesni u domaćoj ekipi da će sa igračem manje teško moći do sva tri boda.

Ipak na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0 za domaće.

Drugo poluvrijeme mnogo bolje otvara Radnik, te u 57. minuti stižu do poravnanja, pogotkom Plavšića. Samo 13 minuta kasnije, Radnik stiže do prednosti, pogotkom Bradonjića.

Do kraja su domaćini ostali bez još jednog igrača, kada je u 78. minuti pocrvenio Janković. Do kraja utakmice je ekipa Radnika stigla do još dva pogotka. Oba puta je strijelac bio Bradonjić, jednom u 80. minuti, a drugi put u 88. minuti.

Bradonjić je tako uspio da zabilježi hettrick i to u utakmici u kojoj je ušao sa klupe.