RADNIK ispao iz Premijer lige

Porazom od 3:0 od Sarajeva na Koševu, Radnik je izgubio i teoretske šanse da opstane u ligi.

Trener bijeljinskog tima Vlado Jagodić komentarisao je današnja dešavanja u izjavi nakon meča.

“Rekao sam i prije utakmice da moramo d pokušamo nešto što Radnik nikad u historiji nije napravio, tj. da pobijedi ovdje da bi se spašavao u posljednjem kolu. Mislim da smo 3-4 dobre šanse imali u prvom poluvremenu, ali nismo ih iskoristili. Sarajevo zaslužuje sve pohvale za današnju igru, pogotovo u drugom poluvremenu.

Kolegi Uščupliću želim svu sreću, a ono što je teško konstatovati jeste da je Radnik napustio premijerligaško društvo. Nisam to očekivao. Šta da kažem, morate me shvatiti, izuzetno mi je teško. Čuo sam da je Borac pobijedio u Banjaluci, čestitam im titulu.

Radnik je veliki klub, ovo se Radniku nije smjelo desiti. Mislim da ovo nije dobro ni za bh. fudbal. Možete misliti kako se ja sada osjećam, ja sam bio dio Borca ove sezone i ponosan sam na to, kao što sam ponosan na titulu 2011. godine. Radnik je u prošlim vremenima mnogo propustio. Mislim da je ključ bila ta utakmica sa Slobodom”, kazao je Jagodić.