NESTVARNA GREŠKA ODBRANE FK RADNIK I POKLON TRI BODA ZA FK BORAC (video)

Radnik je u 4. kolu Premijer lige dočekao Borac, a na kraju su gosti slavili preokretom od 1:2.

Domaći su potpuno kontrolisali igru u prvom poluvremenu. Krenuli su ofanzivno prema golu Borca i takva igra im se isplatila već nakon četiri minute igre.

Bila je to veoma dobra akcija Radnika, Mahir Karić ulazi u kazneni prostor, a Runić ga ruši. Sudija pokazuje na bijelu tačku, odgovornost preuzima Dejan Maksimović i pogađa za 1:0.

Radnik je i u ostatku prvog poluvremena konstantno vršio pritisak ka golu gostiju. Vrijedi još izdvojiti pokušaje Pece i Šuberta, ali promjene rezultata nije bilo.

Sa druge strane Borac je u prvih 45 minuta itekako razočarao u napadačkom dijelu igre i na odmor je domaća ekipa sasvim zasluženo otišla vodstvom od 1:0.

Borac je aktivnije ušao u drugo poluvrijeme, a u 53. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Vranješ je bio u duelu sa golmanom Kozićem, sudija Grbić pokazuje na bijelu tačku, a upravo Vranješ pogađa za 1:1.

Do kraja utakmice sa obje strane nekoliko poluprilika. Radnik je imao nešto konkretnije šanse, ali je na kraju Borac slavio pobjedu.

U nadoknadi meča Saša Kajkut koristi veliku grešku odbrane Radnika i pogađa za pobjedu od 1:2.