KVALIFIKACIJE Porazi mladih selekcija BiH i Srbije

Njemačka je nanijela prvi poraz mladoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. “Panceri” su slavili sa 2:0 u Zenici i zadržali maksimalan učinak u grupi.Ekipa Vinka Marinovića je odigrala veoma dobar meč, sjajno se borila ali su platili ceh svojim grešakama.

Njemačka je već u prvoj minuti pogodila stativu a do prednost su došli u 28. minuti kada je Kilijan iskoristio lošu reakciju golmana Vladana Kovačevića. Nakon nekoliko prilika na obje strane, gosti su došli do gola u 79.minuti. Lukas Nmeča je iskoristio lošu reakciju defanzivaca BiH, koji su ga ostavili samog i neometan je iskoristio dobar centaršut da zatrese mrežu.

Poraz je doživjela i mlada reprezentacija Srbije. Iako je ekipa koju vodi Ilija Stolica imala više loptu u posjedu i nekoliko dobrih šansi, Poljaci su slavili na svom terenu minimalno sa 1:0. Jedini strijelac bio je Mateuš Boguš u 79. minuti kada je realizovao dobru kontru domaćih.