KRSMANOVIĆ: Presudilo je naše iskustvo i duži roster

Danas je nastavljena Prva liga Republike Srpske u fudbalu. Ekipa Zvijezde 09 zabilježila je veoma važnu pobjedu protiv odlične ekipe Kozare iz Gradiške. Zabilježena je pobjeda u gostima rezultatom 1:2.

Podsjećamo, u prvom dijelu sezone, ekipa Zvijezde 09 poražene je visokim rezultatom 4:0 od ekipe Kozare.

Zbog kartona, šef stručnog štaba Zvijezde 09 Mladen Obrenović utakmicu je pratio sa tribina. Prvi pomoćnik, Saša Krsmanović nakon pobjede rekao je:

U prvih petnaest minuta domaćin je imao inicijativu. Moram da kažem da su bolje otvorili utakmicu i da su se bolje snašli. Kako je vrijeme odmicalo utakmica se igrala na sredini terena. Kao što ste vidjeli, golovi su postignuti sa jedanaest metara.

U drugom poluvremenu preuzimamo inicijativu, što je rezultiralo pogotkom. Moram da kažem da je presudilo naše iskustvo i duža klupa.

Na kraju, želim da se zahvalim domaćinu na fer i korektnoj igri, a mi se okrećemo narednoj utakmici, a to je 1/4 finale Kupa BiH protiv ekipe Klisa” – zaključio je Krsmanović.

U srijedu, 10. marta, ekipa Zvijezde 09 gostuje ekipi Klisa u 1/4 finalu Kupa Bosne i Hercegovine.