Zvezda slavila u derbiju punom tenzija i prošla u finale Kupa

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan 89:75 u derbiju punom tenzija u polufinalu Kupa Radivoja Koraća.

U finalu “crveno-bijeli” će se za trofej boriti protiv Mega Basketa.

Utakmica je riješena u posljednjoj četvrtini poslije velikog preokreta Crvene zvezde, koja je u 18. minutu gubila 44:26.

“Crveno-bijeli” su angažovanom igrom u drugom poluvremenu uspjeli da naprave preokret i zasluženo su stigli do pobjede.

Trener Zvezde Duško Ivanović je isključen u 12. minutu jer je bio nezadovoljan pojedinim sudijskim odlukama.

Inače, večerašnji polufinalni meč sa Partizanom bio je prekinut u 33. minutu.

Borba u Čairu trajala i duže od dva sata uz pregršt prekida, ali i spornih situacija. Haos, prekidi i čudne sudijske odluke obilježile su ovaj derbi.

Sva trojica sudija, kao i delegat meča su se povukli sa terena, pošto su navijači ubacivali tvrde predmete na teren.

Navijači dva kluba su prethodno nekoliko puta bili upozoravani od strane sudija da ne ubacuju predmete na teren, kao i da ne skandiraju uvredljivo.

Utakmica je nastavljena nakon pola sata igre. Bilo je najavljeno da će meč biti prekinut ako se nastavi sa izgredima navijača, ali je derbi ipak okončan.