SJAJNA BUDUĆNOST

Budućnost je u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Lige BiH na svom parketu savladala Bosnu Meridianbet sa 82:68. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Milivoje Božović sa 22, dok se na drugoj strani istakao Ismet Sejfić sa 18 poena.

Ovo je bio prvi meč ovosezonskog izdanja plej-ofa. Četvrtfinala i polufinala se igraju do dvije, a finale do tri pobjede.

Budućnost je nešto bolje otvorila meč, prije svega na krilima raspoloženog Milivoja Božovića. Domaćini su prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 24:17.

Izabranici Josipa Pandže su u drugoj dionici dodatno povećali prednost, pa su na veliki odmor otišli sa +13 (49:36), pošto je Dinko Peljtopogodio u posljednjem napadu.

Domaćini su u trećem kvartalu u nekoliko navrata imali i +18, a u posljednjih deset minuta su ušli sa 68:54.

Bosna Meridianbet je uspjela zaprijetiti u četvrtoj četvrtini, međutim Budućnost je sigurno odbila sve nalete protivnika i bez problema je privela meč kraju. Konačan rezultat je glasio 82:68.