RADNIK NA PENALE IZBACIO ČELIK

Fudbaleri Radnika iz Bijeljine izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i hercegovine jer su večeras na stadionu Bilino polje u zenici bili bolji od domaćeg Čelika poslije izvođenja jedanaesteraca 4:3! U regularnom dijelu utakmice nije bilo pogodaka, pa je meč završen rezultatom 0:0.

I pored spetakularne atmosfere na stadionu Bilino polje i podrške koju su imali igrači Čelika od strane navijača, oni na kraju nisu uspjeli da savladaju svog protivnika i prođu dalje. Prvu priliku na utakmicu za Čelik je stvorio Karalić, koji je šutirao, ali je njegov lagan udarac zaustavio golman Radnika, a nakon toga je Šijerkić sam ostao na sedam metara od gola kluba iz Bijeljine, ali je loše šutirao glavom.

Klub iz Bijeljine je u 11. minutu mogao da kazni promašaje Čelika, obzirom na to da je u jednom napadu imao tri pokušaja da ugrozi golmana zeničkog kluba. Dva od tri pokušaja je Durmo odlično zaustavio, da bi potom Maletić sa pet metara promašio gol i tako je propustio svojoj ekipi da donese prednost. Igrao se 19. minut kada je jedan igrač Radnika oprobao svoj udarac sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola Čelika, da bi nakon toga uslijedio period mirnije igre. Prilika nije bilo sve do 31. minuta, kada je Paranos zaustavio udarac Arnautovića nakon što je sudija svirao slobodan udarac za Čelik. Četiri minuta kasnije, Šijerkić je ubacio loptu pred protivnički gol, Durmiš je malo kasnio i propustio je veliku šansu za svoju ekipu. Njegova prilika je bila posljednja u prvom dijelu ovog susreta, pa je nakon prvih 45 minuta rezultat glasio 0:0.

Radnik je drugi dio meča na Bilinom polju otvorio sjajno. Došlo je oduzeo loptu Vardi, izašao je sam ispred Durme, ali je golman Čelika otklonio opasnost ispred svog gola. Potom je Čelik uzvratio preko Durmiša, ali sjajno intervenisao golman Radnika, da bi nakon toga Šijerkić sa šest metera propustio odličinu priliku za zeničku ekipu. Njegov udarac je izblokirao jedan od protivničkih igrača, ali je u ovoj situaciji bio malo i sebičan, s obzirom na to da je na drugoj stativi imao dvojicu slobodnih fudbalera, ali ih nije uposlio.

U 62. minutu su Šijerkić i Međuseljac imali dvije velike prilike u jednom napadu, ali nisu uspjeli da postignu pogodak. Deset minuta kasnije, domaći su tražili penal, ali sudija se nije oglasio, već je samo rukom pokazao da se igra nastavi. Igrao se 78. minut kada je jedan igrač Radnika pokušao da ugrozi protivnički gol sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola Čelika, da bi nakon toga ekipa iz Bijeljine imala još jednu priliku, koju na kraju gosti nisu uskoristili na najbolji mogući način.

Pokušavao je i Čelik da dođe barem do jednog gola i minimalne pobjede, ali u tome nije uspio, iako je u 86. minutu imao fenomenalnu šansu, koju je propustio Karić. Poslije ubacivanja iskusnog Salčinovića, napadač zeničke ekipe je ostao sam na nekih osam metara, šutirao je glavom, ali je pogodio samo stativu, što je ujedno bila i posljednja šansa na ovom meču.

Tako su na kraju i na ovoj utakmici prolaznika u četvrtfinale Kupa BiH odlučivali penali, gdje su se bolje snašli igrači Radnika, a za klub iz Bijeljine su pogađali Vasić, Paranos, Ristić i Matković, dok su za Čelik golove postigli Durmiš, Međuseljac, Karić, a Lakić i Zukić su promašali, golman Bijeljinaca Nikola lakić odbranio je njihove šuteve, te zaradio epitet najboljeg pojedinca susreta.

Čelik – Radnik 0:0 – penalima 3:4

Stadion: Bilino polje u Zenici. Gledalaca: 9.000. Sudija: Josip Martinović (Čapljina). Strijelci iz penala: Durmiš, Međuseljac i Karić za Čelik, a Vasić, Paranos, Ristić i Matković za Radnik. Žuti kartoni: Arnautović, Salčinović, Durmiš (Čelik), Paranos (Radnik).

ČELIK: Durmo, Arnautović, Vardo (od 54. Smajić), Mehić (od 86. Zukić), Međuseljac, Isaković, Karalić (od 72. Salčinović), Žuna, Šijerkić (od 72. Karić), Sivac (od 86. Mujić), Durmiš.

RADNIK: Lakić, Jokić, Paranos, Došlo, Matković, Vasić, Maksimović (od 85. Gavrić), Maletić (od 59. Krstić), Danilović, Rašević, Ristić.