Nakon neviđene drame Real ipak slavio u Areni

Košarkaši Partizana poraženi su posle velike drame u četvrtoj utakmici protiv Real Madrida rezultatom 78:85.

Veče su obeležile emotivne scene koje su viđene pre početka i tokom utakmice.

Počelo je loše po crno-bele koji, možda je i atmosfera u “Areni” uticala na to. U svakom slučaju, Real je otvorio utakmicu znatno bolje, u prvoj četvrtini je pogodio pet trojki, a od igrač se istakao Adam Hanga kao neko ko je najbolje raspoložen za igru.

Imao je Real i 14 poena prednosti u samoj završnici prve deonice, a tada je počeo veliki povratak domaćeg tima.

Janis Papapetru je pogodio flouter uz zvuk sirene, a onda na startu druge deonice i dve trojke. Imao je Grk podršku u vidu Zeka Ledeja i Dantea Egzuma, a Real je imao problem u organizaciji napada, pošto je ekipa Željka Obradovića zaigrala znatno bolju odbranu.

Na poluvreme su dva tima otišla uz prednost Reala rezultatom 42:45, nakon što su sudije poništile trojku Anđušića zbog isteka vremena.

Došao je u trećoj deonici Partizan i do prve prednosti od starta meča, ali je Real uspeo da odgovori na nalete crno-belih, ali i publike koja je tek od starta drugog počela organizovano da navija.

Razigrao se i Tavares koji je u trećoj četvrtini postigao osam poena, a gosti su nakon 30 minuta imali šest poena prednosti.