Jago herojski doneo Zvezdi pobedu šutem u završnici: Partizan poražen u maratonskom meču

Košarkaši Crvene zvezde ugostili su ekipu Partizana u meču 18. kola ABA lige i slavili rezultatom 88:86, po četvrtinama 28:15, 27:23, 15:16, 14:30.

Crveno-beli su startovali meč veoma ubedljivo, poveli su serijom 11-2 na samom početku, bilo je to još jedno loše otvaranje meča Partizana, a iz toga nisu uspeli da se vrate ostatkom prve deonice.

Zvezda je na kraju uspela da bude izuzetno ubedljiva i da dobije 28:15 nakon prvih deset minuta i to dobrom odbranom i izuzetnom timskom igrom.

Taj narativ se nastavio ostatkom prvog poluvremena, odlično su startovali i drugu četvrtinu, pa su uspeli u jednom trenutku da povedu sa čak 21 poenom razlike, što i jeste bila najveća prednost Zvezde u prvih 20 minuta.

Partizan je uspeo delimično da se povrati pred kraj prvog poluvremena koševima Nanelija, ali Teodosić je postavio završni rezultat od 55:38 i tako otišao na pauzu sa komfornom prednošću.

Ono što može da raduje Sferopulosa je činjenica da imaju momentum na svojoj strani, ali Partizan ima nekoliko aduta za nastavak meča. Pre svega problem sa defanzivnim skokom crno-beli moraju da reše, kao i reakcije u odbrani gde previše i prečesto ispadaju.

Treća četvrtina se nije puno razlikovala od prve dve, Partizan je naletima spuštao rezultat, ali je Zvezda sve te nalete uspela da odbije, kako odličnim potezima Hange, tako i Nedovića.

Poslednja četvrtina je donela potpunu “ludnicu”, Partizan je krenuo konačno da pogađa šuteve za tri poena, te su uspeli da se vrate i da daju dramatičnu završnicu.

U samom kraju smo videli veliki broj šuteva sa linije slobodnih bacanja, da bi bio nerešen rezultat na 11 sekudni do kraja meča.

Jago je tada uzeo loptu i herojski krenuo brzo u napad, ušao među nekoliko igrača i pored nekoliko ruku uspeo da ubaci loptu u koš polaganjem.

Kasnije se ispostavilo da je taj koš doneo pobedu, Aleksa jeste šutnuo i promašio koš, nakon čega je Naneli iz ofanzivnog skoka uspeo da pogodi sa poludistance. Sudije su nakon gledanja snimka odlučile da neće važiti taj koš jer je vreme isteklo i tu je bio kraj meča.

Najkorisniji igrač Zvezde bio je Džoel Bolomboj, postigao je 14 poena, uhvatio 13 skokova, čak pet ofanzivnih. Dvocifreni su bili i Hanga sa 15, Jago sa 13, Nedović sa 11 i Rokas sa 10 poena.

U ekipi Partizana najbolji je bio Frenk Kaminski sa 18 poena i pet skokova. Naneli je dodao 19, Panter 14, a Avramović i Ledej po 13 poena.

U nastavku sezone, sledeći meč Zvezda igra protiv Valensije i Barselone u Beogradu, dok će Partizan igrati protiv Monaka i Virtusa u gostima.