Darko Mladić za RTRS: Odbijen zahtjev da general bude pušten iz Haga

Radio SIM
LIVE

Međunarodni mehanizam za krivične sudove u Hagu odbio je da general Ratko Mladić pusti iz zatvora na liječenje u Srbiju zbog lošeg zdravstvenog stanja, potvrdio je za RTRS njegov sin Darko Mladić.

Zahtjev je odbijen sa obrazloženjem da ljekari koji su mog oca liječili od urinarne infekcije kad je dobio moždani udar, i kojima je trebalo mjesec dana i drugi moždani da dobije da bi oni konstatovali da je on zaista imao moždani udar, da je to najbolji nivo moguće ljekarske njega, da bolju njegu ne može nigdje da dobije i da bi čak bilo štetno za njega da ga sada prebacujemo u Srbiju, kad ga ljekari toliko dugo liječe – rekao je Mladić.

On je od njihovog liječenja, kaže Darko Mladić, u takvom stanju da samo što nije umro.

– Haški tribunal je, po ko zna koji put, pokazao da se bavi politikom, a ne pravdom i pravom. Nažalost, odbijeni smo – rekao je Darko Mladić.

(rtrs)

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber, Tiktok

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

error: Sav sadržaj je vlasništvo portala MOJABIJELJINA.com !!