BEZ DRAME U DERBIJU Zvezda lako protiv Partizana

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan u utakmici 22. kola regionalne ABA lige rezultatom 73:64.

Samo prva dionica bila je neizvjedna, Zvezda je vodila nakonm deset minuta igre sa 15:14, a onda su crveno-bijeli sjajno otvorili drugu dionicu i ui jednom momentu vodili sa 20:5. Ipak,. serijom slobodnih bacanja Partizan je uspio da se koliko-toliko vrati u meč i do poluvremena smanji zaostatak na sedam poena.

Drugi dio meča bolje je počeo Partizan. Mladi Radovanović i iskusni Janković su brzo istopil i prednosti crveno-bijelih, ali je Dobrić imao brz odgovor. Svakako su crno-beli mnogo bolje igrali od one petominutne pauze kada su sudije gledale snimak. Usledio je period kada je Duop Rit imao otvorene situacije za tri poena, a iz drugog pokušaja je to i uspeo. Već u narednom je sjajno blokirao Radovanovića koji je išao na zakucavanje i na drugoj strani pogodio slobodna bacanja.

Pritisli su crno-beli svog rivala, ubacili nekoliko bitnih koševa pred kraj treće četvrtine, pa je pred poslenjih 10 minuta rezulatat iznosio 57:50.

Imali su crno-bijeli na startu poslednje četvrtine slobodna bacanja koja je realizovao Tomas, ali je Lojd na drugoj strani pogodio trojku, da bi, večeras odlični Rit ponovo bio nerešiva enigma za rivala. Kuvalo je na terenu, i jedni i drugi su bili efikasni u napadu, a bez dovoljno koncentracije u odbrani. To je ipak razumljivo jer je ovo bio derbi duel.

Nije se Zvezda dala do kraja meča, imala je konstantnu dvocifrenu prednost, dugo Partizan nije imao realizaciju, čak šest minuta, a zakucavanje Duopa Rita na tri minuta do kraja bilo je personifikacija crveno-bele dominacije u ovom derbiju. Zvezda je do kraja održavala prednost i zasluženo trijumfovala rezultatom 73:64.

Najefikasniji na utakmici bio je Partizanov Rašon Tomas sa 17 poena dok je Duop Rit predvodio Zvezdu sa 15 koševa.