
Presudom Okružnog suda u Bijeljini u potpunosti je odbačena tužba gradonačelnika Bijeljine Ljubiše Petrovića protiv Udruženja veterana Garda Panteri, kojom je Grad pokušao osporiti korišćenje objekta ratne komande Garde Panteri, saopšteno je iz ovog udruženja.
„Na osnovu lažnih kvalifikacija da smo nešto dužni opštini, raskinut je ugovor o korišćenju ratne komande Garde Panteri i tuženi smo za nepostojeći dug koji je poslužio kao alibi da se raskine ugovor sa našim udruženjem“, navodi se u saopštenju veterana.
Dodaju da su i Osnovni sud Bijeljina, a sada i Okružni sud, jasno utvrdili da dug nije postojao. „Osnovni sud Bijeljina je presudio, a Okružni sud potvrdio da nije postojao dug, i isto tako Grad Bijeljina je dužan da plati troškove suđenja“, ističu iz Udruženja.
Veterani Garde Panteri su podsjetili da su prošli, kako navode, „medijsku hajku“ tokom trajanja procesa, koja je imala za cilj da ih diskredituje.
Udruženje je iskoristilo ovu presudu i da javno zatraži izvinjenje od gradonačelnika, ali i obnovu ugovora o korišćenju objekta.
„Zahtjevamo izvinjenje i produženje ugovora za ratnu komandu Garde kako bismo pravili spomen sobu, kao što smo i naumili, ali nas je u tome spriječila korona“, poručuju veterani Garde Panteri.
NoviGlas
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber, Tiktok
Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti na: