RUKOMETAŠICE RADNIKA BOLJE OD TESLIĆANKI

ŽRK RADNIK – ŽRK BORJA 32:24(21:11)

Nakon pobjede u Prijedoru Radnikove djevojke ostvarile su i prvu pobjedu na svom terenu.

Gošće iz Teslića su bolje otvorile utakmicu i povele sa 2:0. Ta inicijativa nije dugo trajala jer domaće igračice angažovanijom igrom u odbrani i napadu uspjevaju da preokrenu rezultat u svoju korist.
Podmladjena ekipa Radnika predvodjena iskusnom Jasminom Simić uspjela je već tokom prvog poluvremena da napravi osjetniju razliku. Tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 21:11.
U drugom poluvremenu djevojke su ispoštovale dogovoreno sa trenerom i utakmicu rutinski privele kraju.

Golove za domaću ekipu postigle su Jovana Trifković 11, Milica Lancuški 8, Jasmina Simić 7, Tamara Bunjevac 5, Stefana Tubić 1. Na golu su se istakle Edna Ibrahimović sa 7 i Nejla Hodzić sa 4 odbrane.
Kod gošći bolja od ostalih bila je Zorica Kuzmanović sa 8 pogodaka.

Narednog vikenda rukometašice Radnika gostuju u Brčkom.