FK Mladost Rogatica – FK Proleter 2:2 (2:2)

Strelci za Proleter
Rakic Stefan
Rakic Nemanja

Ekipa Proletera je i posle 10 kola ostala jedina neporažena ekipa u prvenstvu. Vodili su momci iz Dvorova u prvom poluvremenu sa 0:2, međutim dolazi do pada u igri u nekih 5-6 minita gdje svojim greškama omogućavaju domaćoj ekipi da stigne do izjednečenja.

Drugo poluvrijeme je pršslo u kontroli igre igrača Proletera, par prilika, poništen gol ekipi Proletera (opravdano) zbog igranja rukom Nemanje Rakića prije šuta na gol. U 90. minutu ekipa Proletera propušta priliku da odnese sva 3 boda.

Na dugu loptu Davora Arnautovica ,koja prelazi poslednju liniju ekipe Mladosti, dobro reaguje Stefan Rakic i u prijemu bježi protivničkim igračima, izlazi sam na golmana ali njegov šut u poslednjem momentu brani golman domaćih i spašava ekipu Mladosti poraza.

Treba istaći da je utakmica protekla u fer i korektnoj atmosferi. Domaća ekipa se pored sebe borila i za ekipu Drine iz Višegrada koja je sa Proleterom u borbi za prvo mjesto tako da će biti zanimljivo u Dvorovima 1.11.2023 (srijeda) kada u goste dolazi upravo ekipa Drine iz Visegrada. Očekuje se velika podrška publike iz Semberije na toj utakmici.