PETNAEST MEDALJA ZA AK “ATLETIK” IZ BIJELJINE

Na Sokocu je održano prvenstvo Republike Srpske za mlađe juniore, starije i mlađe cicibane u izuzetno jakoj konkurenciji i teškim vremenskim uslovima. AK “Atletik” učestvovao je sa 23 takmičara svih uzrasnih kategorija, a nastupili su trkačkim, bacačkim i skakačkim disciplinama. Osvojili su 15 medalja i to 5 zlatnih, 7 srebrenih i 3 bronzane medalje.

Dominaciju u kategoriji cicibana potvrdili su Pavle Ilić i Pavle Kovač koji su i ovaj put dokazali da su izuzetno talentovani dječaci. Pavle Ilić je osvojio dvije zlatne medalje u disciplinama 60m i 200m dok je Pavle Kovač odbranio titule Prvaka RS od prošle godine i okitio se zlatom u bacanju kugle i vorteksa . Ova dva dječaka su postali i Viceprvaci RS u štafeti 4×50m sa klupskim drugarima Lukom Rakićem i Nikolom Senićem.

Ema Kovač pionirka, juče je prvi put trčala dvije izuzetno teške discipline 400m i 800m i osvojila srebrne medalje i titule Viceprvaka RS u juniorskoj kategoriji.
Edin Hamzić, mladji ciciban juče nije imao sportske sreće ali se ipak okitio sa dvije sebrne medalje u disciplinama skok u dalj i 60m.

Fantastične rezultate postigla je i Dunja Lukić u disciplini bacanje vorteksa i postala Prvak RS okitivši se zlatnom medaljom, a na 200m bronzanom. Emilija Djerić, mladja cicibanka viceprvak u skoku u dalj i sa svojom ekipom fenomenalnih djevojčica- Mila Jović, Una Mirić i Dunja Mićić osvajaju srebrnu medalju i titulu viceprvaka RS u štafeti 4×50m. Prvi svoj nastup na takmičenju sa starijim dječacima imao je Novak Mićić koji se okitio bronzanom medaljom u bacanju vorteksa.

Iznenadjenje su priredili najmladji učesnici na štafetama Viktor Djukin, Nemanja Stanić, Arsen i Kosta Radovanović osvojivši bronzanu medalju u štafeti 4×50m.
Malo manje sportske sreće juče su imali Luka Pajkić,Teodor Mišić, Milica Mitrović, Una i Dragoljub Knežević i Matej Rakić osvojivši 4.mjesta u svojim disciplinama. Zasluge za fantastične rezultate idu prema trenerima Srdjanu Neškoviću, Siniši Pavloviću kao i predsjedniku kluba Veliboru Kovaču.