
U cilju unapređenja uslova za rad i boravak učenika i zaposlenih, u Osnovnoj školi „Dositej Obradović“ ugrađeni su savremeni inverter klima-uređaji, čime je konačno riješen dugogodišnji problem grijanja u školskom objektu.
Ova obrazovna ustanova se gotovo sedam decenija grijala na peći na čvrsta goriva, pri čemu je svaka učionica i kancelarija imala zasebno ložište, dok su hodnici i holovi bili bez ikakvog grijanja. Nakon višegodišnjih inicijativa i uloženog truda školske uprave, problem je trajno riješen modernim i efikasnim sistemom grijanja.
Pored ugradnje klimatizacionih sistema, uprava škole je, vođena željom da prostor učini bezbjednijim i funkcionalnijim, realizovala i dodatne aktivnosti koje uključuju postavljanje video-nadzora, kao i uređenje parking prostora. Ovim mjerama značajno su unaprijeđeni uslovi za izvođenje nastave, povećana bezbjednost učenika i podignut ukupan kvalitet školskog okruženja.
Za realizaciju navedenih aktivnosti obezbijeđena je podrška Gradske uprave, zahvaljujući kojoj su započete inicijative uspješno sprovedene.
Iz Osnovne škole „Dositej Obradović“ poručuju da će i u narednom periodu, u skladu sa svojim mogućnostima, nastaviti da rade na stvaranju što boljih uslova za obrazovanje i vaspitanje učenika, sa jasnim ciljem da škola bude mjesto sigurnosti, znanja i napretka.






(Moja Bijeljina)



