Malinović za ATV: Stabilna situacija u Bijeljini

Načelnik Područnog odjeljenja Civilne zaštite Republike Srpske

Načelnik područnog odjeljenja Republičke uprave Civilne zaštite Republike Srpske Aleksandra Malinović rekla je za ATV da je Republička uprava civilne zaštite u skladu sa najavama dobijenim od Republičkog hidrometeorološkog zavoda i javne ustanove Vode Srpske pratila prethodnih dana situaciju na terenu.

“U skladu sa tim obavijestili smo sve lokalne jedinice civilne zaštite, gradonačelnike i načelnike da preuzmu preventivne mjere u skladu sa planom zaštite i spasavanja od poplava”, rekla je Malinovićeva.

Ona je istakla da su svi timovi republičke uprave u maksimalnim kapacitetima.

“Stanovništvo nije ugroženo, ono što je bitno reći je da je situacija stabilna iako je došlo do izlivanja do priobalnih područja koja Bijeljina pokriva. Еkipa je u pripravnosti, pratimo situaciju na terenu i u skladu sa tim, ukoliko bude ukoliko bude potrebe, mi ćemo djelovati”, rekla je Malinovićeva.

(atv)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

error: Sav sadržaj je vlasništvo portala MOJABIJELJINA.com !!