Italija pobijedila Srbiju i plasirala se u polufinale OI

Odbojkašice Srbije izgubile su od Italije sa 0:3 (24:26, 20:25, 20:25) i završile takmičenje na Olimpijskim igrama u Parizu.

Nisu uspele izabranice Đovanija Gvidetija da savladaju najtežeg mogućeg protivnika na ovom turniru i ulepšaju rođendansko slavlje Maji Ognjenović koja je danas napunila 40 godina.

Izjednačene snage na terenu viđene su u uvodnim minutima meča, da bi se naše devojke preko “projektila” Tijane Bošković i Aleksandre Uzelac, kao i “kuvanja” Maje Ognjenović sredinom prvog seta odlepile i stekle solidnu prednost. Međutim, nju nisu uspele da sačuvaju, te su Italijanke stigle do preokreta i osvojile prvi set.

Mučile su se naše devojke i u drugom setu, Paola Egonu je bila nezuastavljiva, dok sa druge strane Srpkinjama malo šta je polazilo za rukom – grešile su na servisu i dosta poena poklonile protivniku.

Italijanke su imale jedan cilj u trećem setu – da ga što pre završe. Zahvaljujući našem timu koji nije uspeo da nađe rešenje za njihovu fanstatičnu igru, to se i desilo.

U polufinalu Italija će igrati protiv Turske koja je jutros bila bolja od Kine.

(Kurir) Foto: Dado Đilas/Kurir