
Milorad Dodik rekao je da će biti predsjednik za svakog ko ga kao takvog prihvata.
On je dodao da će ostati politički veoma angažovan.
– Mi nismo htjeli da idemo na izbore, očekujući da će nas i drugi pratiti, ali oni to nosu htjeli – naveo je Dodik.
Istakao je da su očekivali da predlože svog kandidata, a da SNSD i stranke vladajuće koalicije ne predlože nikoga, pa je iz CIK-a rečeno da će organizovati 40 biračkih mjesta u Federaciji BiH i proglastiti ko je predsjednik.
– Mi to ne smijemo da dozvolimo već smo rekli idemo da se borimo. Zato smo došli u ovu poziciju – istakao je Dodik.
SAD i Rusija da naprave komisiju za Balkan
Dodik je izjavio da EU nema više potencijala da se bavi ovim prostorom i da je ono što je do sada radila bilo pogrešno.
– SAD i Rusija treba da naprave komisiju za Balkan. Nije racionalno prihvatiti da nas Francuzi ovdje modelirciju, a njihov premijer je podnio ostavku. Njemačko rukovodstvo je donosilo potpuno nerazumne oduke, čak je i /bivši kancelar Angela/ Merkel juče rekla da je htjela da uspostavi dijalog sa Rusijom i da priječi oružano operacija u Ukrajini, ali to drugi nisu htjeli – rekao je Dodik.
On kaže da je ranije razgovarao o tome i sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom.
– Mi 30 godina nismo imali ni jedan razlog za dobrobit BiH. Zar treba da čekamo narednih 30 ispraznih godina koje nam neće ništa dati. Uz sve to srušili su Dejtonski sporazum političkli muslimani sa liberalnim administracijama u Evropi, zajedno pod mentorstvom Bajdenove administracije – rekao je Dodik.
Ovakva BiH ne odgovara ni muslimana, bolje se razići i biti dobre komšije
Dodik je ponovio da je BiH propala i da je samo pitanje kada će neko svirati kraj.
– Zato Republika Srpska treba da bude spremna da nastavi svoj život – kaže on.
Upitao je šta je politika SDS-a i PDP-a, navodeći da je čak i za muslimane dobro da BiH više ne postoji, jer je toliko neefikasna.
– Ovakva BiH ne odgovara ni njima i mi im nudimo da se raziđemo, bićemo dobre komšije. Ne uspijemo li da Republiku Srpsku osamostalimo i bude li gurnuta politikom SDS-a i PDP-a u ruke sarajevske čaršije ovdje za 20 godina neće biti Srba. To je naše političko viđenje – naglasio je Dodik.
Napomenuo je da političku karijeru nije završio nego je tek počinje jer je proglašen da ne poštuje stranca i zbog toga je preponosan.
(Srna)
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber, Tiktok
Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti na: