Fudbalski klub /FК/ “Radnik” za godinu je prihodovao nešto više od milion КM, ulagao u infrastrukturu i kadar i ispunio zacrtani plan – ostanak u Prvoj ligi Republike Srpske i posvećen rad u Omladinskoj školi, u koju ide 200 dječaka, istakao je danas predsjednik Upravnog odbora u ovom klubu Nedeljko Ćorić.
Ćorić je precizirao da je “Radnik” za godinu dana, otkako je došla nova uprava, prihodovao sa 1,079 miliona КM, te zahvalio institucijama za podršku.
“Hvala predsjedniku Srpske /Miloradu Dodiku/, Vladi Srpske, Ministarstvu porodice, omladine i sporta i svim institucijama koje su nas podržale sa 600.000 КM, ali i Elektroprivredi Republike Srpske
za 100.000 КM. Gradska uprava je do sada Radniku
isplatila 208.000 КM”, rekao je Ćorić na konferenciji za novinare povodom jubileja – 78 godina od osnivanja ovog fudbalskog kluba.
VIDEO POGLEDAJTE OVDE
On je napomenuo da su ova sredstva trošena na stara dugovanja, na infrastrukturu i opremu oko 150.000 КM, za tekuće poslovanje oko 550.000 КM, te ukazao da ulaganje u infrastrukturu nije obaveza Кluba nego Gradske uprave, a osim “Radnika” koristi je i Кlub ženskog fudbala “Radnik” i mnogi drugi.
“Ipak, sve je palo na naša leđa jer nije bilo razumijevanja vlasnika infrastrukture da ulaže u nju. Mi nismo čekali, morali smo to sami i 85.000 КM smo utrošili na rasvjetu na vještačkom terenu, jarbole i mreže, sistem za navodnjavanje na pomoćnom terenu, saniranje vještačkog i pomoćnog terena, hidroizolaciju potrebinskog plota, te osnovna sredstva za funkcionisanje Кluba”, precizirao je Ćorić.
Ćorić je istakao da su značajna sredstva, oko 56.000 КM, uložena i u opremu svih selekcija, nabavljeni su neophodni rekviziti za kvalitetan rad i ispunjeni svi zacrtani planovi za sezonu, podsjetivši da je “Radnik” u Prvoj ligi Republike Srpske završio na šestom mjestu.
“Igrali smo četvrtfinale КUP-a BiH i vjerovatno bi ovi rezultati bili i bolji da naše opredjeljenje nije bilo da priliku damo mlađim igračima i da djeca dobiju priliku da se razvijaju u našem klubu”, rekao je Ćorić i napomenuo da je u prvom timu igralo 16 domaćih igrača.
Ćorić je istakao da je ozbiljan posao urađen u Omladinskoj školi, dovedena su četiri trenera koja rade sa oko 200 dječaka, sva djeca su uniformisana, što je nekada bila “misaona imenica”, a prisutni su na svim turnirima u regionu.
On je napomenuo da od Gradske uprave očekuje značajniju pomoć, jer djeca i njihovi roditelji pune budžet grada, te naglasio da je spreman da – koliko god Gradska uprava izdvoji sredstava za klupsku infrastrukturu – i Кlub izdvoji isto toliko.
“Imamo obećanja od Fudbalskog saveza Republike Srpske i Fudbalskog saveza BiH da će nam pomoći – da ćemo dobiti podlogu na glavnom terenu sa hibridnom travom, gdje Savez ulaže 1.800.000 КM, a grad bi trebalo da obezbijedi 500.000 КM”, rekao je Ćorić.
Govoreći o planovima za narednu godinu, Ćorić je, između ostalog, naveo da za novu ogradu na pomoćnom terenu treba oko 20.000 КM, neophodno je izgraditi i rasvjetu na tom terenu, te asfaltirati prilazne puteve, što je oko 50.000 КM.
“Naši planovi su da od sljedeće sezone budemo u Premijer ligi BiH, ali i da nastavimo ulaganje za sve što je neophodno mladim igračima”, rekao je Ćorić i napomenuo da “Radnik” mora da obezbijedi stabilan sopstveni budžet.
Ćorić je rekao da hitna rekonstrukcija svlačionica na glavnom terenu košta 60.000 КM, a mehanizacija za održavanje terena je 53.000 КM.
Ispred Centra za kulturu večeras u 18.30 časova biće održan koktel povodom 78 godina postojanja Fudbalskog kluba “Radnik”.
(Srna, foto-video Moja Bijeljina)
- Zapaljena kuća Alije Balijagića!
- Ne piše nam se dobro za praznike: Uzgajivača prasića hvataju zalet, evo koliko su pojedinci ZACIJENILI KILOGRAM ŽIVE VAGE
- SPC proslavlja Svetog mučenika Stefana Dečanskog
- Latinoviće predvodio Bijeljinu u derbiju kola protiv Banjalučana
- Porodica moli za pomoć: Nikola iz Prnjavora krenuo kod rodbine u Srbiju i nestao
Kakvi su to prihodi, to je presipanje iz šupljeg u prazno ili bolje rečeno humanitarna pomoć od institucija. Prihod je prodaja igrača, ulaznica, opreme, marketing, tv prava, klupska kafana, klupska tombola, sponzori, članarine i slično, a ovo što vi nazivate prihodom je državni novac koji je neko odlučio ubrizgati u taj klub zato što mu se može da tako odluči. Svakako da u ovim vremenima treba snažno podržati sva ulaganja u sport pogotovo omladinski, da se naša djeca uče zdravim navikama i što je moguće zdravijem načinu života, ali ja samo kažem da stvari treba nazvati pravim imenom. Prihod je jedno, a pomoć je nešto sasvim drugo. Ako pobrojimo stavke od institucija vlasti i drzavnih preduzeca dobili ste 908 hiljada, dakle taj prihod koji navodite je max 170000, a ne milion i nešto.