Čekali smo 23 godine za istoriju, za ponos i krunu generacije: Mitrović i Tadić srušili Crnu Goru, ponovo su heroji nacije koja će opet klicati Piksiju

Fudbaleri Srbije pobedili su Crnu Goru na Marakani sa 3:1 (1:1) u pretposlednjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. u Nemačkoj i načinili krupan, verovatno i krucijalan korak ka takmičenju na kojem nismo bili pune 23 godine.

Orlovi su izašli kao pobednici iz „biti ili ne biti“ utakmice. Kada je bilo najteže, onda kada su svi sumnjali u njih bili su najbolji i – trijumfovali!

Za, gotovo sigurno, plasman na EURO za koji nam je potreban još bod u poslednjem kolu protiv Bugarske. I to samo u slučaju da Crna Gora dobija oba meča do kraja, protiv Litvanije i Mađarske.

Ekipu Dragana Stojkovića Piksija do trijumfa su vodili Aleksandar Mitrović i Dušan Tadić. Dva najbolja igrača su još jednom na svojim plećima iznela ceo teret i rešila meč. Kao novi dokaz da se bez njih, jednostavno, ne može.

Mitrović golovima u devetom i 73. minutu, a Tadić pogotkom u 77, uz asistenciju kod drugog pogotka Mitrogola. Jedini strelac za Crnogorce bio je Stevan Jovetić u 36. minutu.

S druge strane, ni Srbiji nije bilo baš svejedno, jer bi i eventualnim remijem sve moglo da se iskomplikuje pred naš poslednji meč.

Međutim, ima Srbija svog čuvara, a njegovo ime je Aleksandar Mitrović, koji je postigao i dva gola na ovom meču.

Dva Mitrović, a jedan Tadić i to je bilo dovoljno da naša reprezentacija dođe do izuzetno važne i bitne pobede u ovoj utakmici.

Kada je reč o utakmici, prvo poluvreme je počelo poprilično dinamično. Mitrović je već u devetom minutu postigao gol za 1:0, čime je dao krila Orlovima. Međutim, ta krila se nisu u potpunosti raširila, Crnogorci su pritisli, a to je urodilo plodom pri kraju poluvremena.

Iako je napadala Srbija, iako je ređala prilike, bila je odovljna samo jedna greška našeg tima, kada je Stevan Jovetić otišao u trk, pobegao je svima i na veoma lep način je savladao golmana Vanju Milinkovića Savića za 1:1.

Tim rezultatom se otišlo i na odmor, mogla je Srbija da postigne i još jedan gol, ali je Andrija Živković pogodio stativu, dok je i Mijatović bio poprilično dobar na golu Crne Gore.

Kako je počelo drugo polvureme, Srbija je krenula sa nikad jačim napadima. Sa svih strana su krenuli ka golu Crne Gore, pretili su i pretili, ali lopta nije htela u gol. Mijatović je imao neke neverovatne bravure i time je uspeo i da sačuva svoj tim.

Ipak, momenat odluke se dogodio u 73. minut, Tadić je odigrao lepu akciju, dodao je Mitroviću, ovaj je postigao gol i to je bilo 2:1.

Da to nije slučajno, za mirniju završnicu. pobrinuo se Dušan Tadić dva minuta kasnije i postigao je gol, kojim je Srbija došla do zlata vredne pobede.

Srbija – Crna Gora 3:1 (1:1)