„Anđeli naši neka počivaju u miru“ Preminula djevojčica koju je otac spašavao iz plamena, otišla je TATI HEROJU U NARUČJE

Radio SIM
LIVE

Petogodišnja djevojčica, koja je teško povrijeđena u stravičnom požaru u Pančevu, preminula je od posljedica zadobijenih opekotina.

Ovu tužnu vijest potvrdila je njihova rođaka, Ružica Novaković, potresnim riječima koje kidaju srce.

– Na našu žalost, napustila nas je naša mila draga, naše srce, duša, sunce i život naš maleni. Otišla je kod svog tate, anđeli naši nek počivaju u miru – rekla je rođaka za Kurir.

Otac stradao kao heroj

Podsjećamo, stravičan požar izbio je u utorak, 24. marta, oko 19.50 časova u kući u kojoj je ova porodica živela kao podstanari. Vatra je u trenu zahvatila dom od 80 kvadrata, dok je unutra bila majka sa tri kćerke.

Otac, čim je shvatio da mu je najstarija kćerka ostala zarobljena u plamenu, bez oklevanja je utrčao u vatru. Uspio je da dođe do nje, ali su oboje zadobili fatalne povrede. Otac je bitku za život izgubio dva dana kasnije, ostavivši iza sebe suprugu i dvije mlađe kćerke, koje su vatrogasci uspjeli bezbjedno da evakuišu.

Četiri minuta koja su dijelila od spasa

Vatrogasne ekipe su reagovale u rekordnom roku na licu mjesta su bili samo četiri minuta nakon poziva.

Devet vatrogasaca-spasilaca sa četiri vozila borilo se sa vatrenom stihijom koja je pretvorila 50 kvadrata kuće i dio tavana u pepeo. Nažalost, uprkos brzoj reakciji i naporima Hitne pomoći, povrede oca i kćerke bile su preteške.

Pančevo i cijela zemlja zanijemeli su pred ovom tragedijom. Porodica koja je već živjela u teškim uslovima kao podstanari, sada je ostala bez oca, djeteta i krova nad glavom.

(SrpskaInfo)

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber, Tiktok

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:

× Popup Banner

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

error: Sav sadržaj je vlasništvo portala MOJABIJELJINA.com !!