Tražimo sazivanje hitne sjednice Skupštine Grada na kojoj će jedina tačka biti davanje garancije za kreditno zaduženje „Vodovoda i kanalizacije“ kako bi se ovo preduzeće spasilo od stečaja, građanima omogućilo neometano snabdijevanje pitkom vodom, a zaposlenima egzistencija. Želimo da ovo preduzeće vrati dugove Poreskoj upravi, Elektro-privredi, dobavljačima i „Vodama Srpske“, kako bi bio odblokiran račun, a „Vodovod“ ponovo postao konkuretan i mogao da se prijavljuje na tendere. Sem toga, zalihe dezinfecionih sredstava za pijaću vodu su obezbijeđene svega do 25. marta i pitanje je do kada se može garantovati isporuka zdravstveno ispravne vode.
Sinhronizovana blokada računa „Vodovoda“ od strane Poreske uprave i neusvajanje odluke o garancijama za kreditno zaduženje jasno govore da je riječ o političkom pritisku, iako u Gradu Bijeljina ima bar šest poreskih dužnika sa većim dugom od „Vodovoda“. Ipak, nadamo se da će skupštinska većina pokazati razum i usvojiti prijedlog ove odluke – zbog cjelokupnog stanovništva Grada Bijeljina, ali i zbog više od 200 radnika i njihovih porodica koje žive od plata u „Vodovodu“, koji su, u suprotnom, u opasnosti da završe na ulici.
Nećemo odustati ni od krivične prijave za zloupotrebu narodnog novca i zahtijevamo od nadležnih ustanova da u istražnim radnjama pokažu gdje se odlilo više miliona iz „Vodovoda i kanalizacije“.
U slučaju da vanredna sjednica Skupštine Grada ne bude održana u narednih sedam dana i ne bude donijeta odluka da Grad bude garant za kreditno zaduženje za AD „Vodovod i kanalizacija“, biću prinuđen da za pomoć molim Republiku Srbiju – istakao je gradonačelnik Petrović.