U Semberiji se samo rijetki bave proizvodnjom lješnika, a porodica Savić iz Zagona među najvećim je proizvođačima. Lješnik, koji su zasadili na više od dva hektara, uzgajaju organski. Berba i sakupljanje plodova počela je prije par dana i trajaće cijeli mjesec. Prinos je znatno manji nego prošle godine.
Prvu plantažu lješnika Miladin Savić zasadio je prije devet godina na jednom hektaru još dok je radio u Austriji, a par godina poslije još jednu koja se prostire na 11 dunuma. Područje Semberije povoljno je za uzgoj lješnika koji će i narednih 70 godina davati plod.
U sisteme za navodnjavanje na obje parcele uložio je 10.000 maraka, a proizvodnja je organska što pokazuje i način tretiranja prilikom pojave nekih bolesti. Savić ističe da ne koristi nikakva hemijska sredstva već samo biološke preparate i neke preparate koje sami prave na bazi koprive i gašenog kreča, koji su, kaže, vrlo efikasni.
Prije par dana krenula je berba, a rod je dosta manji od prošlogodišnjeg, te se očekuje i veća cijena. Јedno stablo u prosjeku da pet kilograma roda, a za kupljenje sa zemlje Savići su napravili improvizovanu mašinu koja im olakšava posao.
Savići lješnik pretvaraju i u hladno cijeđeno ulje koje se pokazalo izuzetno kod liječenja akni u pubertetu, i kod proširenih vena i kapilara, blagotvoran je za srce i kod problema sa prostatom, a efikasno je i u borbi protiv komaraca.